Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Bestaande corona-maatregelen verlengd t/m 28 april

Woensdag, 1 april 2020

Om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan en een onhoudbare druk op de zorg te voorkomen, heeft het kabinet gisteravond bekendgemaakt de bestaande maatregelen te verlengen tot en met 28 april. Sportvissers moeten de huidige regels van de overheid dus minstens tot en met 28 april volgen.

Ten aanzien van de hengelsport is er met de persconferentie van gisteren inhoudelijk niks veranderd, behalve dat de bestaande maatregelen – die aanvankelijk tot 6 april golden – nu tot en met dinsdag 28 april van kracht zijn.

Richtlijnen
Sportvisserij Nederland hecht zeer aan de naleving van de onlangs aangescherpte en inmiddels tot en met 28 april verlengde regels, omdat we net als iedereen willen bijdragen aan de bestrijding van het coronavirus. Sportvissers die – mits volledig klachtenvrij – tóch willen gaan vissen om een frisse neus te halen, krijgen van Sportvisserij Nederland het dringende verzoek om maatregelen van gemeentes na te leven en hoe dan ook de volgende richtlijnen in acht te nemen:

- Áls je gaat vissen, ga dan in je eentje – ook als je met een boot het water opgaat.
- Kies je stekken bij grote voorkeur in landelijk gebied, zodat je weinig of geen andere mensen tegenkomt.
- Houd je te allen tijde aan de minimale afstand van 1,5 meter.

Vorige week is er een noodverordening gemaakt waardoor ook boa’s van de sportvisserij kunnen toezien op de naleving van de corona-maatregelen en waar nodig ook een proces-verbaal kunnen uitschrijven. Houd je dus netjes aan deze richtlijnen en blijf gezond, dan kunnen we hopelijk snel weer als vanouds sportvissen.

Evenementen verboden tot 1 juni
Verder blijft staan dat viswedstrijden, net als alle andere evenementen, verboden zijn tot 1 juni. Niet alleen viswedstrijden, maar ook wedstrijdtrainingen, beurzen, cursussen, ledenvergaderingen en andere evenementen binnen de sportvisserij zijn opgeschort. Voor de nationale viswedstrijden is Sportvisserij Nederland in samenspraak met de federaties bezig een aangepast wedstrijdprogramma te maken voor na de zomervakantie.

Blijf gezond
Dat de regels op dit moment zwaar voelen, is niet voor niets: ze zijn van groot belang voor onszelf en voor anderen.