Daniël Middendorp en Thijmen Put winnen karper-koppelwedstrijd

Zaterdag, 1 juli 2017

Vandaag heeft de 2e karper-koppelwedstrijd in het Drostenkamp plaatsgevonden. Afgelopen jaar hebben we deze wedstrijd voor senioren voor het eerst georganiseerd en dat smaakte gelijk naar meer! We mochten dit jaar vele koppels verwelkomen die afgelopen jaar ook mee hadden gedaan.....

Om 08:00 uur werd er geloot, waarna men tot 09:00 uur de tijd had om de spullen voor te bereiden. De afgelopen week was het na zware regenval extreem goed, wat het vangen van karpers betreft, dus dat beloofde wat goeds.....


Om 09:00 uur mocht er begonnen worden met vissen en de eerste vissen lagen in de zuid-vijver al na een minuutje of 5 op het droge.


Vanaf dat moment konden Rowdy en ik nagenoeg blijven fietsen om de vissen overal te wegen. Gelukkig waren alle vissers voorzien van alle mogelijke hulpmiddelen om de vissen stressvrij te bewaren tot de weging kon plaatsvinden. Top gedaan mannen! (en vrouw....)

Het bleek al redelijk snel, dat er achter in de kom van de noord-vijver de vissen los waren en Thijmen en Daniël hadden al redelijk snel een voorsprong te pakken qua aantallen. Vis nr. 6 van hen bleek een fraai exemplaar en ging ruim over de 12 kilo heen.


Rond de middag hebben we een lekker patatje, met naar wens een kroket of frikandel, laten aanrukken door Robby's Snacks. Dit bleek een gewaardeerde zet, aangezien we dit afgelopen jaar hadden meegenomen vanuit de feedback. Een korte pauze om dit te nuttigen werd ons gegund, maar daarna was het weer vol aan de bak.Na de middag werd het nog even spannend gemaakt door koppel Eerlich/Weideman en Brandwacht/Oosterlaken. De vis kwam los rond het eiland en het was stuivertje wisselen. Zelfs kwamen de koppels qua aantallen nog even in de buurt van Middendorp/Put, wat nog een spannend eind had kunnen opleveren. Helaas waren de vissen rond het eiland wat minder van gewicht, dan sommige exemplaren die hier en daar al gevangen waren.


Uiteindelijk wisten de mannen in de noord-vijver de kop-positie ruimschoots veilig te stellen en kwamen uit op 18 karpers met een totaalgewicht van ruim 114 kilogram. Dit gewicht lag al ruim boven het totale gewicht van het jaar daarvoor.....


De twee jonkies Dams/Pijnacker wisten aan de eenzame kant van het eiland (met wat hulp), toch nog 2 mooie vissen te landen in de laatste 45 minuten, waardoor er helaas 1 koppel op de 0 is blijven steken.


Na afloop konden we concluderen dat het een zéér geslaagde wedstrijd is geweest, waarbij blijkt dat er naast strijdgevoel, een gevoel van wederzijds respect is.....


Na wat rekenwerk (uiteraard met rekenmachine) konden we de balans opmaken. De teller qua totalen is blijven steken op 58 karpers, met een totaalgewicht van ruim 336 kilogram. Een nieuw record! Hieronder de prijswinnaars:

1e Prijs (2x waardebon €125,00) - Thijmen Put / Daniël Middendorp 114.460 gram
2e Prijs (2x waardebon €75,00) - Jan Weideman / Michael Eerlich 60.750 gram
3e Prijs (2x waardebon €50,00) - William Brandwacht / Oscar Oosterlaken 54.970 gram

Voor de volledige uitslag, klik hier
Voor alle foto's, klik hier

Het prijzengeld, in de vorm van waardebonnen, is mede mogelijk gemaakt door onze wedstrijdsponsor Voorhuis Hengelsport Albergen

Graag tot een volgende keer!

Ewald Dams - Rowdy Pijnacker